لودینگ

قیمت سمعک

دسته‌بندی‌ها سمعک
نویسنده کیمیا سمعک
زمان مورد نیاز برای مطالعه 24 دقیقه

برای انتخاب یک سمعک مناسب با یک قیمت مناسب بایستی ابتدا بدانید که شما از سمعکی که می خواهید استفاده کنید چه انتظاراتی دارید. البته که قیمت سمعک هم برای انتخاب بسیار مهم است. سمعک ها امروزه دارای انواع مختلفی هستند که بر اساس استفاده از تکنولوژی قیمت آنها هم متفاوت است. امروزه با توجه به افزایش تنوع سمعک و مدل های آن انتخاب سمعک مناسب برای افراد بسیار مهم است. در این میان و در این وضعیت اقتصادی قیمت سمعک از اولویت بیشتری برخوردار است. قیمت سمعک خوب که انتظارات ما را هم برآورده کند بسیار مهم است. برای …

برای انتخاب یک سمعک مناسب با یک قیمت مناسب بایستی ابتدا بدانید که شما از سمعکی که می خواهید استفاده کنید چه انتظاراتی دارید. البته که قیمت سمعک هم برای انتخاب بسیار مهم است. سمعک ها امروزه دارای انواع مختلفی هستند که بر اساس استفاده از تکنولوژی قیمت آنها هم متفاوت است.

امروزه با توجه به افزایش تنوع سمعک و مدل های آن انتخاب سمعک مناسب برای افراد بسیار مهم است. در این میان و در این وضعیت اقتصادی قیمت سمعک از اولویت بیشتری برخوردار است. قیمت سمعک خوب که انتظارات ما را هم برآورده کند بسیار مهم است. برای این منظور بایستی بعد از تجویز شنوایی شناس انتظارات و خواسته های خود را از سمعک در نظر بگیریم و با توجه به مدل ها و برند های موجود در بازار و بودجه خود بهترین و ارزانترین سمعک را خریداری کنیم.

 

قیمت سمعک خوب برای افراد چگونه تعیین می شود؟

امروزه سمعک ها دارای تنوع فراوان هستند از جمله سمعک  نامرئی، سمعک ریک،سمعک هوشمند، سمعک فراهوشمند، سمعک دیجیتال، و سمعک وایرلس. افراد  بر اساس  نیاز و خواسته های خود از سمعک باید یکی از گزینه های موجود را انتخاب کنند و بعد در بین این مدل ها ارزان ترین سمعک را که برای خود مناسب می داند خریداری بکند. در تمامی انواع ذکر شده قیمت سمعک   بر اساس برند و میزان استفاده از تکنولوژی روز متفاوت می باشد.

 

تقسیم بندی سمعک ها بر اساس استفاده از تکنولوژی و تاثیر آن بر قیمت سمعک

تمامی مدل های امروزی سمعک ها بر اساس این 3 دسته قیمت گذاری می شوند:

 1. سمعک های با تکنولوژی پایه (BASIC) یا سمعک دیجیتال: که از حداقل امکانات موجود در این مدل ها بهره مند هستند.
 2. سمعک های با تکنولوژی متوسط (Average) یا سمعک هوشمند: که از امکانات بیشتر از مدل قبل و کمتر از مدل اصلی برخوردار است.
 3. سمعک هایی با آخرین تکنولوژی موجود در بازار(HIGH) یا سمعک فراهوشمند: که این سمعک ها از بالاترین و بهترین امکانات و تکنولوژی های در هر مدلی برخوردار هستند و معمولا بالاترین قیمت را نیز دارند.

 

نکته: برای اینکه بهترین و مناسب ترین سمعک را بتوان انتخاب کرد بایستی ابتدا تست شنوایی سنجی انجام شود و سپس میزان پیرگوشی و کم شنوایی تعیین شود. همچنین انتظارات فرد از سمعک مانند استفاده از گوشی همراه، تلویزیون و سایر وسایل مشخص شده سپس نوع سمعک از قبیل نامرئی، سمعک ریک ، پشت گوشی ، بلوتوث دار، و یا وایرلس انتخاب شود. سپس برند و مدل و از بین این مدل ها قیمت سمعک را مشاهده و بعد نسبت به خرید سمعک اقدام شود. شما در کلینیک سمعک کیمیا با انجام تست شنوایی و امتحان کردن چندین مدل سمعک می توانید بهترین مدل سمعک با قیمت مناسب انتخاب کنید.

 

قیمت سمعک در بازار:

 • سمعک آنالوگ: شروع قسمت از 800/000 تومان تا 1میلیون تومان می باشد این سمعک ها ضعیف ترین و ارزان ترین سمعک های موجود در بازار می باشند.
 • سمعک دیجیتال: این نوع سمعک ها نسل بعد از سمعک آنالوگ هستند که جزو سمعک با باند و کانال اولیه محسوب می شود و بر اساس دسته بندی بالا از 1 میلیون تومان تا 2/300/000 میلیون تومان قیمت متفاوت است.
 • سمعک هوشمند: از 2/800/000 میلیون تومان تا 3/500/000 میلیون تومان متفاوت است.
 • سمعک هوشمند وایرلس: از حدود 3/500/000 تومان شروع می شود.
 • سمعک فراهوشمند: از  4/500/000 میلیون تومان شروع و بر اساس تکنولوژی مورد استفاده تا 15 میلیون هم قیمت دارند.

 

 • سمعک دیجیتال

سمعک  دیجیتال ارزانترین سمعک موجود در بازار حال حاضر می باشند و قیمت سمعک دیجیتال نیز با توجه به امکانات محدود این مدل ها متناسب به نظر می رسد. سمعک دیجیتال  دارای انواع پشت گوشی، مخفی و نامرئی می باشند.

دنیای دیجیتال  از زمانی که وارد زندگی انسان شد مانند دریایی تمامی تجهیزات و ابزار را در برگرفت. تکنولوژی دیجیتال باعث ساده تر شدن استفاده از ابزارها، افزایش کارایی و کیفیت آنها  نسبت به سمعک آنالوگ شد. سمعک دیجیتال از زمانی که وارد بازار شدند تفاوت شگرفی در بین آنها و نوع آنالوگ مشاهده شد. قیمت سمعک دیجیتال نیز دارای تفاوت شگرفی با نوع آنالوگ آن بود ولی مصرف کنندگان بعد از استفاده از این مدل ها اذعان داشتند که این تفاوت قیمت برای این سمعک ها مناسب است.

انواع سمعک دیجیتال و تاثیر آن بر قیمت سمعک دیجیتال:

اولین بار این سمعک ها در سال 1980 وارد بازار شدند و تحول زیادی در کیفیت صدا و تطبیق با محیط اطراف ایجاد کردند. تا آن زمان تنها سمعک های آنالوگی در بازار موجود بود که در واقع یک بلندگو کوچک برای تقویت صدای محیط بدون هیچ تفاوتی بود ولی این سمعک ها در واقع یک کامپیوتر کوچک می باشد. قیمت سمعک دیجیتال بر اساس نوع و مدل تراشه DSP که استفاده می کند تعیین می شود. البته ارزان ترین سمعک در این مدل نوع BASIC آن می باشد و بهترین سمعک این مدل نیز نوع فراهوشمند مخفی آن می باشد.

از انواع سمعک دیجیتال می توان به نوع پشت گوشی آن که تا فرکانس 85 db را پوشش می دهد که قابلیت مقابله با صدای باد و جلوگیری از صدای خش خش میکروفون را دارد را نام برد. مدل دیگر، سمعک دیجیتال داخل گوشی می باشد که تا فرکانس 75 db را پوشش می دهد. کیفیت صدا، نویز گیری قوی از ویژگی های سمعک دیجیتال می باشد. بهترین مدل این سمعک که قیمت سمعک دیجیتال با این مدل تعیین می شود سمعک دیجیتال فراهوشمند مخفی است. و با تراز قرار دادن این مدل قیمت سمعک خوب مشخص می شود. این مدل دارای قابلیت وایرلس، استفاده از بلوتوث، و قابلیت اتصال به تمامی تجهیزات مورد نیاز یک فرد می باشد.

قیمت سمعک دیجیتال:

امروزه علاوه بر معرفی مدل های روتین برای انواع سمعک با تجهیزات آن یک آپشن جدید نیز برای سمعک ها بوجود آمده است و آن هم خاصیت شخصی سازی سمعک ها است. قیمت سمعک دیجیتال و تمامی سمعک ها براساس قیمت ارز، میزان استفاده از تجهیزات ضد آب بودن، برند و جدیدترین و مهمترین مورد قابلیت شخصی سازی سمعک می باشد. بر این اساس قیمت سمعک دیجیتال  از ارزانترین قیمت 2  میلیون شروع و تا بالاترین قیمت 3/500/000  تومان هم موجود می باشد. البته در برند های مختلف ممکن است تجهیزات یکسان ولی قیمت متفاوت وجود داشته باشد که طبیعی است.

 

 • سمعک هوشمند

سمعک هوشمند همان طور که از نامشان پیداست از جدیدترین مدل سمعک می باشند. از جدیدترین تکنولوژی ها بهره مند بوده. دارای قدرت تطبیق و تنظیم اتوماتیک و دارای میکروفون ها و کانال های متعدد می باشند. قیمت سمعک هوشمند نسبت به امکاناتی که در اختیار فرد قرار می دهد مناسب به نظر می رسد.

هوشمند سازی تجهیزات مدتی است که در دستور کار سازندگان وسایل دیجیتال انواع شرکت ها قرار گرفته است. پیشقدمان این مسیر گوشی های هوشمند و به دنبال آن تلویزیون ها و سایر وسایل به این سمت حرکت کردند.  سمعک ها بعد از دیجیتال شدن به سمت هوشمند شدن حرکت کردند. سمعک های هوشمند افق تازه ای را در برابر افراد ی که دارای مشکل پیرگوشی و کم شنوایی بودند را گشود. قیمت سمعک هوشمند در مقابل تغییراتی که نسبت به نسل های قبلی سمعک دارد منصفانه به نظر می رسد.

انواع مدل های سمعک هوشمند و تاثیر آن بر قیمت سمعک هوشمند:

سمعک هوشمند دارای تنوع مدلی زیادی می باشند، زیرا هر روز با یک تکنولوژی جدید به بازار عرضه شده اند. از نوع وایرلس و قابلیت اتصال به سایر وسایل گرفته و نوع بلوتوثی با قابلیت اتصال راحت به تمامی تجهیزات بلوتوث می توان نام برد. ولی مهمترین ویژگی سمعک هوشمندکه تاثیر زیاد بر قیمت سمعک هوشمند دارد قدرت تطبیق و تنظیم صدای محیط است. سمعک هوشمند این  قابلیت را دارد که صدا و فرکانسی را که لازم است افزایش دهد و صدا و فرکانسی که برای فرد مزاحم است کاهش داده و یا رفع نویز کند. همچنین سمعک هوشمند دارای انواع مخفی، نامرئی و سمعک پشت گوشی  نیز می باشد.

قیمت سمعک هوشمند:

تنوع قیمتی که  در سمعک هوشمند وجود دارد در هیچ مدلی نمی توان یافت زیرا دارای مدل های متعدد با امکانات متفاوت است. ارزان ترین سمعک این مدل ها بسیار پیشرفته تر و با قابلیت بیشتر نسبت به سایر مدل ها می باشد. قیمت سمعک ارزان در این مدل از قیمت پایه با امکانات BASIC  بسته به مخفی یا نامرئی و یا ریک بودن از 2/800/000 تومان شروع می شود. این مدل برخلاف سایر مدل ها یک مدل بالاتر از حالت ADVANCE نیز دارد که مدل پریمیوم است که گرانترین قیمت سمعک هوشمند را دارد. و بالاترین قیمت این مدل ها تا 4 میلیون تومان هم می رسد. البته همانگونه که مشخص است قیمت سمعک هوشمند وابسته به قیمت ارز است. قیمت سمعک خوب ممکن است برای یک فرد 1 میلیون تومان باشد و برای فرد دیگر 20 میلیون تومان زیرا خواسته ها و توانایی های فرد برای استفاده از سمعک ها متفاوت است.

قیمت سمعک زیمنس هوشمند:

شرکت زیمنس همانند سایر مدل های سمعک خود در زمینه سمعک هوشمند نیز همواره جزء پرچمداران بوده است. قیمت سمعک هوشمند زیمنس از قیمت پایه 2/800/000 تومان شروع و تا 4 تومان هم می رسد. تنوع مدلی در سمعک هوشمند زیمنس بسیار بالاست.

 

 • سمعک فراهوشمند

سمعک های فراهوشمند جدیدترین نسل از سمعک های هوشمند و یک پله بالاتر از آنها می باشند. تفاوت اساسی میان این دو مدل قدرت تشخیص و درک صدای و درک اینکه کدام صدا بایستی تقویت شود بصورت هوشمند است. قیمت سمعک فراهوشمند طبیعی است که نسبت به مدل های دیگر بالاتر باشد.

امروزه نسل جدید از سمعک ها با عنوان سمعک فراهوشمند در بازار وارد شده است ولی در اصطلاح کمپانی های مطرح سمعک سازی از این مدل ها هم به عنوان Smart نام می برند. تنها تفاوتی که مابین این نسل از سمعک ها و نسل قبلی وجود دارد سرعت پردازش سریع و تشخیص اولویت تقویت صدا با جهت صدا بصورت هوشمند در مکان های شلوغ است. قیمت سمعک فراهوشمند  نسبت  به سمعک هوشمند تفاوت آنچنانی نداشته و این مدل از سمعک ها بهترین مدل برای سالمندان  وکودکان محسوب می شود.

انواع مدل سمعک فراهوشمند و تاثیر آن بر قیمت سمعک فراهوشمند:

این نسل از سمعک ها معمولا همان امکانات سمعک های هوشمند را دارند. تنها و بیشترین  تفاوتی که وجود دارد در سرعت پردازش و تطبیق با محیط و تنظیم سریع صدا و فرکانس در محیط های شلوغ می باشد. این سمعک ها قابلیت تشخیص منبع 360 درجه ای صدا را دارند و قابلیت یادگیری اینکه در محیط های شلوغ کدام صدا را تقویت کنند دارند.  میزان و سرعت قابلیت تطبیق پذیری، تعداد باند و کانال، تعداد میکروفن ها ، چرخشی بودن میکروفن ها، سنسور آکوستیکی حرکتی و…  قیمت سمعک فراهوشمند را معمولا تعیین می کند. انواع این مدل ها هم دارای تقسیم بندی بر اساس میزان استفاده از تکنولوژی را دارد. و این مدل هم دارای نوع پریمیوم می باشد. البته یک قابلیت برای این مدل ها وجود دارد آن هم قابلیت شخصی سازی سمعک برای هر فرد است. قیمت سمعک خوب در این مدل از بقیه سمعک ها بالاتر بوده و با توجه به سلیقه افراد قابلیت شخصی سازی است. این سمعک ها دارای طراحی بسیار ظریف و تقریبا نامرئی می باشند. همچون مانند سایر مدل ها دارای انواع ریک، مخفی و نامرئی و شارژی نیز هستند.

قیمت سمعک فراهوشمند:

ارزانترین سمعک از این مدل سمعک ها که دارای امکانات BASIC باشد از 3.5 میلیون تومان شروع و تا قیمت های بالاتر وجود دارد. قیمت سمعک خوب را در این مدل نیازمندی های فرد و انتظاری که فرد از دیوایس دارد را تعیین می کند. ممکن است یک فرد با قیمت سمعک ارزان این مدل دارای رضایت بالایی باشد و همچنین فردی با پرداخت بیشترین قیمت نتواند از آن استفاده کند به همین دلیل مراجعه به متخصص و گرفتن مشاوره برای انتخاب نوع سمعک بسیار مهم است.

قیمت سمعک فراهوشمند زیمنس:

این کمپانی معروف آلمانی در زمینه سمعک به مدت 50 سال است که فعالیت و تحقیق می کند و جدیدا به تولید سمعک فراهوشمندی با مدل های X انقلابی در این زمینه ایجاد کرده است. قیمت سمعک فراهوشمند زیمنس با توجه به مدل آن از قیمت پایه 4 میلیون تومان شروع می شود.

 

 • سمعک شارژی

در صنعت سمعک سازی موردی که همواره دچار بحث و چالش بوده عمر باتری و زمان تعویض باتری بوده است. ولی امروزه با ورود سمعک های شارژی به بازار این مشکل تا حد زیادی مرتفع شده است. قیمت سمعک شارژی نسبت به سایر سمعک ها به دلیل اینکه از جدیدترین سمعک های بازار می باشد متفاوت است.امروزه بهترین سمعک از این منظر سمعک های شارژی می باشند. قیمت سمعک شارژی نسبت به سایر سمعک ها بالاتر می باشد زیرا که قیمت سمعک خوب همیشه متناسب با امکانات آن است. یعنی شما هزینه بالاتر را صرفا بخاطر شارژی بودن سمعک پرداخت نمی کنید چون تکنولوژی شارژی بودن سمعک در نسل فراهوشمند سمعک است و شما از مابقی فناوری ها هم بهره کند می شوید و علاوه بر صرفه اقتصادی به علت شارژی بودن از کیفیت بالای سمعک هم برخوردارید.و به قول یک نقل قول انگلیسی که می گوید هنوز آنقدر پولدار نشده ام که جنس ارزان بخرم.

انواع سمعک شارژی و تاثیر آن بر قیمت سمعک شارژی:

سمعک شارژی از جدیدترین نسل سمعک های بازار یعنی سمعک هوشمند و فرا هوشمند می باشند. و در این مدل ها نیازی به تعویض باتری نمی باشد. و باتری این سمعک ها دارای قابلیت شارژ می باشد. از انواع سمعک شارژی می توان سمعک هایی با باتری غیر قابل تعویض نام برد که بایستی روزانه شارژ شوند که بهترین سمعک از این مدل می باشند البته این مدل ها قابلیت شارژ با فندک ماشین و پاور بانک را نیز دارند. نوع دیگر از این مدل سمعک هایی با باتری جدا شونده و شارژر مخصوص است که قیمت سمعک شارژی  در این مدل جزء درجات متوسط است. ولی بهترین مدل از این نوع سمعک هایی بدون باتری و دارای محفظه شارژ هستند که بسیار زیبا و با کارایی بالا و جدید هستند. نسل جدید سمعک شارژی زیمنس یا سیگنیا سمعک استایلتو نام دارد که شارژ القایی می باشد. شما با سه ساعت شارژ کردن شارژر، 3 دور می توانید سمعک را بدون نیاز به برق شارژ نمایید.

قیمت سمعک شارژی:

مانند تمامی سمعک ها قیمت سمعک شارژی هم تحت تاثیر میزان استفاده از نوع تکنولوژی زیرا که این مدل ها از جدیدترین مدل های سمعک می باشند. پس این مورد تاثیرگذارترین مورد است. در درجه دوم مدل،برند و نوع باتری و مدت زمان نگهداری باتری تعیین کننده قیمت سمعک شارژِی  می باشد. قیمت سمعک ارزان از این مدل با حداقل قیمت عبارت است از 4 میلیون تومان و بهترین مدل از این سمعک ها چون در زمره سمعک های فراهوشمند قرار می گیرند تا 14میلیون تومان هم می رسد.

قیمت سمعک شارژی زیمنس:

کمتر کسی در دنیا و کشور ما وجود دارد که نام شرکت آلمانی زیمنس را نشنیده باشد. این شرکت با اضافه کردن حالت شارژ سریع به جدیدترین مدل های خود در این راه پیشتاز است. همچنین زمزمه هایی از این شرکت برای اضافه کردن امکان شارژ وایرلس به مدل های خود نیز به گوش می رسد. قیمت سمعک شارژی زیمنس در مدل های مختلف از حداقل 4 میلیون تومان شروع و تا قیمت های بالاتر حدود 14 میلیون تومان وجود دارد.

 

 • سمعک نامرئی

سمعک نامرئی جز جدیدترین و پیشرفته ترین سمعک های  موجود در بازار می باشد. این سمعک به این دلیل اختراع شدند که محققان متوجه شدند تعداد کثیری از افراد کم شنوا تمایلی برای استفاده از سمعک غیر نامرئی ندارند. و مایل هستند تا کسی متوجه استفاده آنها از سمعک نشود.

سمعک از سالیان دور زمانی که انسان متوجه پیرگوشی و کاهش شنوایی خود شد مورد استفاده افراد قرار می گرفت، این سمعک ها سمعک های بیرون کانال گوش بودند که در آن زمان موجود بود پس از مدتی محققان متوجه شدند که درصد بالایی از افراد کم شنوا تمایلی برای استفاده از این نوع سمعک ها ندارند این افراد حاضر بودند تا سختی کم شنوایی را تحمل کنند ولی کسی متوجه استفاده آنها از سمعک نشود. به این منظور بود که سمعک نامرئی ابداع شد. قیمت سمعک نامرئی بستگی به تکنولوژی و کیفیت آن متغیر است.

قیمت سمعک نامرئی و انواع آن:

سمعک کاملا نامرئی یا iic  : این مدل ها کاملا در داخل کانال گوش قرار می گیرند. و بسیار کوچک و ظریف بوده و به هیچ عنوان دیده نمی شوند. قیمت سمعک نامرئی iic از 3 میلیون تومان می باشد. فاصله این سمعک ها با پرده صماخ بسیار کم بوده و قالبگیری از خم دوم گوش انجام می شود.

سمعک نامرئی cic : این سمعک ها هم دقیقا مانند نوع بالا عمل می کنند تنها با این تفاوت که قسمت کوچکی از این سمعک ها قابل رویت می باشد. قیمت سمعک نامرئی cic امروزه از 2/500/000 تومان می باشد.

قیمت سمعک نامرئی زیمنس:

این کمپانی وارد عرصه تولید سمعک های نامرئی شده و از بهترین تولید کنندگان این محصول به حساب می آید. تمامی تکنولوژی های روز دنیا در سمعک نامریی زیمنس وجود دارد علاوه بر آن عمر باتری و جنس ساخت و مقاومت این محصول شرکت زیمنس مخصوص خود این شرکت می باشد. قیمت سمعک نامرئی زیمنس با توجه به مدل های مختلف از حداقل قیمت 2 میلیون تومان شروع شده و تا 14میلیون تومان هم موجود می باشد.

 

 • سمعک پشت گوشی

سمعک پشت گوشی از قدیمی ترین و پرکاربرد ترین سمعک های موجود در بازار هستند. قیمت سمعک پشت گوشی جزء ارزانترین سمعک ها به حساب می آید. ولی امروزه این سمعک ها هم خود را با تکنولوژی روز دنیا تطبیق داده و محبوبیت خود را حفظ کرده است.سمعک پشت گوشی از قدیمی ترین سمعک های موجود در بازار به حساب می آیند. این سمعک ها در گذشته به صورت آنالوگ موجود بودند، امروزه هم این مدل به صورت محدود با مدل آنالوگ موجود می باشد. این سمعک ها جزء پرکاربردترین مدل ها می باشند. قیمت سمعک پشت گوشی آنالوگ  جزء ارزان ترین سمعک موجود در بازار می باشد.

سمعک های پشت گوشی امروزه مانند دیگر مدل ها از تکنولوژی روز دنیا استفاده می کنند و مانند گذشته تنها تقویت کننده صدا نیستند. این سمعک ها بهترین سمعک برای افراد سالمند با مشکل پیرگوشی و کم شنوا می باشند.

قیمت سمعک پشت گوشی در مدل های مختلف به چه صورت تعیین می شود؟

90% سمعک های تجویزی در کشور آمریکا از این مدل می باشد و لازم به ذکر است که این مدل ها مانند گذشته بزرگ نیستند و حتی از این سمعک ها به عنوان سمعک پشت گوشی نامرئی نام می برند. زیرا که بسیار ظریف و کوچک شده اند. همین مورد باعث شده است که سنگینی و اذیت مدل های قدیمی برای لاله گوش نیز کاهش یابد. امروزه مدلی برای سمعک پشت گوشی وجود دارد با عنوان سمعک ریک که در این مدل رسیور سمعک جدا شده و داخل کانال گوش قرار می گیرد. نوع دیگر از سمعک پشت گوشی سمعک بسیار کوچک یا مینی سمعک پشت گوشی می باشد که اگر در بازار دنبال قیمت سمعک خوب می باشید این مورد مناسب است. زیرا که جزء سمعک های نامرئی به حساب می آید به علت ظرافت در طراحی و ساخت. نوع دیگر سمعک پشت گوشی با قابلیت شخصی سازی یا قالب گیری می باشد. که قیمت سمعک پشت گوشی شخصی سازی شده نسبت به سایر موارد بیشتر است و دلیل آن نیز کاملا مشخص است. چون کاملا ب منطبق بر گوش خارجی فرد و بدون اذیت و سنگینی طراحی می شود.

قیمت سمعک پشت گوشی:

این مدل هم مانند تمامی سمعک های موجود در بازار اولا تحت تاثیر قیمت ارز بوده و ثانیا با توجه به مدل و میزان استفاده از تکنولوژی تعیین قیمت می شود. بر همین اساس قیمت سمعک پشت گوشی  از 2 میلیون تومان شروع می شود و قیمت برخی مدل ها تا 14 میلیون تومان هم می رسد.

قیمت سمعک پشت گوشی زیمنس:

یکی از مطرح ترین برند های سمعک سازی می باشد از 2.5 میلیون تومان شروع  و تا 14 میلیون تومان هم می رسد.

البته قیمت سمعک ارزان همیشه وسوسه کننده است ولی پس از مدتی متوجه نواقص و کمبود های آن می شویم.

 

 • سمعک ریک

سمعک ها انواع مختلفی دارند ولی یکی از پرکاربردترین انواع آنها سمعک پشت گوشی می باشد و سمعک ریک از نوع ارتقاء یافته سمعک پشت گوشی بوده که کارایی آن را افزایش داده . قیمت سمعک ریک نسبت به سایر انواع سمعک ها اقتصادی تر بوده و کارایی نسبتا مناسبی هم در مقایسه با نوع سنتی سمعک دارد. سمعک های پشت گوشی یکی از قدیمی ترین انواع سمعک ها می باشند که به صورت آنالوگ در گذشته و امروزه به صورت سمعک دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد. این سمعک ها دارای اجزا مختلفی هستند که عبارت است از: میکروفون، ریزپردازنده، تقویت کننده صدا، باتری و گیرنده یا رسیور. سمعک ریک تنها تفاوتی که با سمعک های پشت گوشی معمولی دارد این است که قسمت رسیور آن مجزا شده و داخل کانال گوش قرار می گیرد و همین امر باعث شده تا کارایی این سمعک بالا برود و به تبع قیمت سمعک ریک نیز متفاوت خواهد بود. سمعک ریک فقط در مدل هوشمند و فراهوشمند موجود است . مدل سمعک ریک باتری خور و سمعک شارژی هم داریم. که با توجه به نیاز کاربر تجویز انجام می شود.

ویژگی های سمعک ریک و تاثیر آن بر قیمت سمعک ریک:

قیمت سمعک ریک با توجه به ویژگی و استفاده آن از تجهیزات و تکنولوژی بروزی که استفاده می کند تعیین می شود. از مهمترین ویژگی های این نوع می توان به: امکان تبدیل شدن به سمعک هوشمند و سمعک مخفی این مدل ها قابلیت استفاده از تکنولوژی  های روز جهان را داشته همچنان با قرار گرفتن رسیور داخل کانال گوش قابلیت تبدیل به سمعک مخفی را نیز دارند. می توان برای انواع درجات کم شنوایی از رسیور ها یا قدرت مناسب استفاده کرد و در صورت خرابی آن امکان تعویض وجود دارد. این نوع با توجه به قیمت سمعک ریک دارای صدای واضح، فیدبک بسیار کم و نویز گیری خوبی هستند و برای افراد سالمند و کودکان مناسب می باشند. این سمعک جز جدیدترین سمعک موجود در بازار می باشد.از مهمترین معایب این سمعک ها این می باشد که به علت اینکه رسیور در داخل کانال گوش قرار دارد بطور مداوم با جرم و رطوبت گوش در ارتباط است باعث خرابی رسیورمی شود اما این مشکل هم با پک تنظیف سمعک قابل حل است. مورد دوم کوچک و ظریف بودن این سمعک ها می باشد که البته مورد استقبال بسیاری از کاربران از جمله کودکان و دانش آموزان قرار گرفته . قیمت سمعک ریک به این دلیل بیشتر از سمعک های پشت گوشی ساده است که بسیار کوچک و ظریف است و از تکنولوژی سمعک هوشمند و فراهوشمند مثل سیستم وایرلس، بلوتوث، تعداد باند و کانال بالا، میکروفن های چرخشی و… استفاده می کند.

قیمت سمعک ریک:

سمعک ریک را نباید با سمعک های آنالوگ سنتی اشتباه گرفت این مدل از سمعک ها از سال 2015 وارد بازار شده و دارای کارایی مناسب بوده اند. بویژه زمانی که این سمعک ها از تکنولوژی هوشمند پیشرفته یا فراهوشمند استفاده می کنند بسیار کارایی بهتری خواهند داشت. قیمت سمعک ریک در بازار امروز از حداقل 3.8000000 تومان شروع شده و بسته به نوع، برند، خدمات پس از فروش تعویض رسیور و استفاده از تکنولوژی افزایش می یابد. قیمت سمعک خوب از این مدل حتی بالاتر نیز خواهد بود.

 

 • سمعک ضدآب

صنعت بزرگ سمعک سازی همواره با چالش های جدیدی روبرو بوده است. یکی از جدیدترین این مشکلات دچار مشکل شدن سمعک های ریک یا پشت گوشی در مقابل باران، آب و تعریق و رطوبت است. محققان این برای حل این مشکل سمعک ضد آب را طراحی و به بازار عرضه کردند. قیمت سمعک ضد آب نسبت به سمعک هایی از لحاظ امکانات یکی می باشند به دلیل استفاده از لایه نانو در ساختار خود متفاوت است.

انواع مدل سمعک ضد آب و تاثیر آن بر قیمت سمعک ضد آب:

سمعک ضدآب از بهترین مدل سمعک برای استفاده در مناطق مرطوب محسوب می شوند. امروزه با اینکه انواع مدل از سمعک ها وجود دارد ولی باز بیشترین تقاضا برای سمعک های نامرئی است. این سمعک ها تا سال ها ارزان ترین سمعک بازار محسوب می شدند. ولی با آسیب پذیری این سمعک ها در افرادی که به واسطه شغل و ژنتیک خود تعریق زیاد دارند و در افرادی که در مناطق مرطوب زندگی می کنند و افرادی که به دریا و استخر می روند مشاهده شد . محققان به فکر استفاده از لایه نانو برای این نوع سمعک ها شدند. البته سمعک ضدآب دارای انواع مختلفی هستند که قیمت سمعک ضد آب را تعیین می کند. قیمت سمعک هایی که از  لایه نانو تنها در قسمت خارجی سمعک استفاده می کند نسبت به سمعک هایی که در تمامی ساختار خود از لایه نانو استفاده کند کمتر است.

قیمت سمعک ضد آب:

سمعک ضدآب هم نسبت به مدل های موجود در بازار و میزان استفاده از تکنولوژی تعیین قیمت می شوند. ولی بیشترین تاثیر قیمت در این مدل را میزان استفاده از لایه نانو و میزان درجه حفاظت یا IP دارد. بر این اساس قیمت سمعک ارزان از این مدل از 2500000 تومان شروع و تا 15 میلیون تومان هم موجود می باشد. الیته مدل های مخفی و نامرئی این سمعک به علت در معرض بودن دائم با رطوبت و ترشحات گوش و استفاده از لایه نانو در تمامی قسمت های خود گرانتر هستند. قیمت سمعک ارزان در این مدل شامل سمعک هایی با درجه IP کمتر است. البته تمامی سمعک های هوشمند و فراهوشمند دارای IP68 هستند و نسبت به رطوبت و تعریق مقاوم اند.

قیمت سمعک ضد آب زیمنس:

شرکت زیمنس لازم به معرفی نداشته و سمعک های این شرکت در مدل ضد آب بسیار مقاوم هم نسبت به آب و رطوبت و هم نسبت به گرد و خاک هستند. سمعک های این شرکت علاوه بر مقاومت لایه نانو دارای ظرافت خاص در طراحی و عمر بالای باتری در مدل مخفی می باشند و از قیمت پایه 3 میلیون تومان شروع و تا قیمت های بالاتر موجود می باشد.

 

 • سمعک زیمنس

شرکت آلمانی زیمنس یکی از شرکت های قدیمی و پرسابقه در صنعت الکترونیک می باشد. و یکی از پیشروان صنعت سمعک سازی با قدمت 147 سال است. این شرکت امروزه با انواع مدل های سمعک خود در بازار ایران و جهان وجود دارد. قیمت سمعک زیمنس هم نسبت به دوام و کیفیت و تجهیزات نسبت به سایر رقبا بهتر و رقابتی است.

یکی از شرکت های مطرح در صنعت الکترونیک و سمعک سازی شرکت آلمانی زیمنس می باشد. این شرکت تنها در مورد ساخت سمعک 147 سال سابقه دارد. و به همین دلیل است که در بازار سمعک ایران وجهان یکی از برند های خوشنام می باشد. قیمت سمعک زیمنس  نیز معمولا رقابتی بوده و از لحاظ انواع مدل و تجهیزات چیزی از رقبای خود کم نداشته و در بسیاری از مواقع هم در استفاده از تکنولوژی روز دنیا از رقبای خود پیشی گرفته است.

تاثیر مدل های سمعک زیمنس بر قیمت سمعک زیمنس:

امروزه سمعک ها به دسته ها و زیر دسته های مختلف تقسیم و این زیر دسته ها به مدل های متفاوت تبدیل شده اند. بهترین سمعک امروزه از نوع هوشمند و فراهوشمند وایرلس شارژی بوده که در این مدل ها شرکت زیمنس پیشرو می باشد. زیمنس از معدود شرکتهایی است که هنوز هم سمعک آنالوگ برای مشتریان سنتی خود البته با تکنولوژی و باتری جدید تولید می کند که ارزان ترین سمعک از برند زیرمجموعه زیمنس مانند AM  و رکستون می باشند. انواع مدل های ریک و مدل های مخفی و سمعک نامرئی و هوشمند و فرا هوشمند در تولیدات و محصولات این شرکت با مدل های متعدد وجود دارد. قیمت سمعک خوب به این معنا نیست که شما سمعک را ارزان بخرید بلکه شما با قیمت مناسبی که پرداخت می کنید قادر باشید  تمام خواسته های خود را پوشش دهید، و این مورد معمولا توسط برند های بزرگ و مطرح مانند زیمنس محقق می شود.

قیمت سمعک زیمنس:

قیمت سمعک ارزان در زیرمجموعه برند زیمنس سمعک آنالوگ می باشد که از قیمت پایه 1500000 تومان شروع می شود. و بعد از آن مدل های سمعک های دیجیتال می باشد که با توجه به نوع پردازشگر خود از حداقل قیمت 2 میلیون تومان شروع می شود. قیمت سمعک زیمنس  در مدل های هوشمند با حداقل قیمت 2800000 تومان و  در مدل های پیشرفته یا همان فراهوشمند با قیمت پایه 4 میلیون تومان عرضه می شود. قیمت سمعک CIC زیمنس با حداقل قیمت 2800000 تومان و قیمت مدل سمعک IIC این برند با حداقل قیمت 3 میلیون در بازار موجود می باشد. بدیهی است که با توجه به نوسان قیمت ارز قیمت این سمعک ها هم تغییر خواهد کرد.

قیمت سمعک زیمنس شاید در مواقعی نسبت با برند های دیگر در مدل های هم ردیف و با تجهیزات به ظاهر یکسان بیشتر باشد ولی مطمئنا کیفیت ساخت نوع باتری و دوام این برند نسبت به سایر برند ها متفاوت است. به تازگی این شرکت در انواع مدل فراهوشمند مدلی به نام signiaX را رونمایی کرده که انقلابی در صنعت سمعک سازی می باشد.

 

 

مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران
 • بهترین قیمت سمعک | کیمیا سمعک 1 سال پیش

  […] قیمت سمعک […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

person-profile پروفایل وبلاگ فروشگاه علاقه مندی ارتباط
ارتباط مستقیم با ما در پیام رسان واتس اپ - WhatsApp
سلام، چه کمکی می توانیم به شما بکنیم؟
یک سوال دارم