لودینگ

تعمیر سمعک

دسته‌بندی‌ها مقالات
نویسنده کیمیا سمعک
زمان مورد نیاز برای مطالعه 4 دقیقه

سمعک هم مانند هر وسیله الکترونیکی دیگری ممکن است دچار خرابی گردد. در واقع چون سمعک درون مجرای گوش قرار می گیرد و در معرض رطوبت و جرم گوش است، امکان آسیب دیدن آن بیشتر است. همینطور به علت حساسیت و ظرافت میکروچیپ ها و پردازنده های سمعک، خرابی سمعک اجتناب ناپذیر است. در نظر بگیرید با این توجه به این نکات اگر نظافت و نگه داری سمعک توسط کاربر به درستی انجام نگیرد این مشکل دوچندان خواهد شد. ما در کلینیک سمعک کیمیا به کاربران سمعک همیشه توصیه می کنیم هرشب سمعک خود را به وسایل مخصوص تمیز کنند. …

سمعک هم مانند هر وسیله الکترونیکی دیگری ممکن است دچار خرابی گردد. در واقع چون سمعک درون مجرای گوش قرار می گیرد و در معرض رطوبت و جرم گوش است، امکان آسیب دیدن آن بیشتر است. همینطور به علت حساسیت و ظرافت میکروچیپ ها و پردازنده های سمعک، خرابی سمعک اجتناب ناپذیر است. در نظر بگیرید با این توجه به این نکات اگر نظافت و نگه داری سمعک توسط کاربر به درستی انجام نگیرد این مشکل دوچندان خواهد شد. ما در کلینیک سمعک کیمیا به کاربران سمعک همیشه توصیه می کنیم هرشب سمعک خود را به وسایل مخصوص تمیز کنند. البته امروزه اکثر سمعک های برند معتبر دارای IP68 هستند و در برابر رطوبت مقاوم اند. ولی به طور کلی توصیه می کنیم که هر 6 ماه یکبار سمعک خود را سرویس کند. کلینیک سمعک کیمیا 4 بار سرویس رایگان را در طول گارانتی سمعک به شما هدیه می دهد. اگر سمعک خود را از مراکز معتبر شنوایی سنجی تهیه می کنید امکان تعمیر سمعک وجود دارد. خدمات پس از فروش و تعمیرات سمعک در برند های معروف سمعک مانند زیمنس و اتیکن، همیشه به بهترین نحو انجام می گیرد. تعمیر سمعک در تهران در کلینیک سمعک کیمیا در سریعترین زمان و در لابراتوار مربوطه سمعک انجام می شود.

 

تعمیر انواع سمعک

امکان خرابی در همه مدل سمعک وجود دارد. در سمعک داخل گوشی چون همه اجزاء سمعک درون پوسته قرار دارد داخل مجرای گوش است، بیشتر در معرض رطوبت و جرم گوش می باشد در نتیجه اگر نظافت و تعویض فیلتر سمعک به موقه انجام نشود باعث سوختگی رسیور، میکروفن، امپلی فایر می گردد.

در سمعک ریک به علت ظرافت سیم رسیور ، اگر موقع گذاشتن و برداشتن سمعک خوب دقت نکنیم احتمال پارگی سیم رسیور وجود دارد. و مانند هر وسیله ی دیگری پارگی و شکستگی شامل گارانتی سمعک نمی شود.

در سمعک پشت گوشی که از طریق هوک و شلنگ به قالب سمعک وصل می شود، بعد از گذشت زمان احتمال پارگی شلنگ وجود دارد که توصیه می کنیم هر 6 ماه یکبار تعویض شلنگ انجام شود. چون وقتی شلنگ قالب سفت می شود کیفیت صدا هم کاهش می یابد.

تعمیر سمعک درتهران درکلینیک سمعک کیمیا با بهترین کیفیت انجام می شود.

 

علت خرابی سمعک

 • آبخوردگی
 • شکستگی
 • افتادن مکرر سمعک
 • ضربه به سمعک
 • ترشح زیاد گوش
 • رعایت نکردن بهداشت گوش
 • عدم استفاده از پک تنظیف سمعک
 • در معرض اشعه ایکس قرار گرفتن مثل MRI / CTscan
 • قرارگرفتن در نزدیکی مایکروویو، مایکروفر و سولاردام با وجود سمعک روی گوش
 • سشوار گرفتن با وجود سمعک
 • عدم تعویض فیلتر سمعک حدود 3 هفته یکبار
 • عدم استفاده از رطوبت گیر سمعک بخصوص در شمال کشور

 

علت سوت کشیدن سمعک

سوت کشیدن سمعک به چند دلیل اتفاق می افتد. اگر سمعک به هر دلیلی خوب داخل مجرای گوش جا نگیرد، سوت می کشد. در سمعک پشت گوشی، قالب ممکن است کاملا سایز گوش نباشد یا بیمار تغییر وزن زیادی داشته یا قالبگیری اولیه به درستی انجام شده است. در سمعک داخل گوشی هم این احتمالات وجود دارد. و اگر سمعک به درستی داخل کانال گوش قرار نگیرد باعث نشتی صدا و سوت کشیدن سمعک می شود.

از علت های دیگر سوت کشیدن سمعک، تقویت بیش از اندازه صدا می باشد. یعنی قدرت سمعک دیگر پاسخگوی شخص نمی باشد و مجبور است صدا را بیش از اندازه افزایش دهد در نتیجه باعث سوت کشیدن سمعک می گردد. در همچین مواردی توصیه می کنیم حتما سمعک با مدل قوی تر تعویض گردد.

در مواقعی که سمعک در اثر آبخوردگی یا ورود جرم گوش به داخل آن می سوزد، شاهد سوت کشیدن سمعک هستیم و هیچگونه تقویت صدایی هم اعمال نمی شود.

 

چگونه از خرابی سمعک جلوگیری کنیم؟

طبق چندین سال تجربه کار بالینی و تجویز انواع سمعک های مختلف، بیشترین خرابی سمعک مربوط به ورود جرم و رطوبت گوش به داخل سمعک است. اگر نظافت سمعک را به درستی دعایت کنید احتمال خرابی و سوختن سمعک بسیار کاهش می یابد. منظور از نظافت سمعک این است که هر شب با برس مخصوص، محل خروجی صدا را تمیز کنید. اگر سمعک شما فیلتر دارد هر 3 هفته یکبار تعویض کنید. هر 6 ماه یکبار سمعک خود را نزد کلینیک معتبر شنوایی سنجی ببرید تا سرویس شود. اگر گوش شما خیلی جرم ساز است ساکشن گوش انجام دهید.

کلینیک سمعک کیمیا جهت تعمیر انواع سمعک در تهران در خدمت شما عزیزان می باشد.

 

مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

person-profile پروفایل وبلاگ فروشگاه علاقه مندی ارتباط
ارتباط مستقیم با ما در پیام رسان واتس اپ - WhatsApp
سلام، چه کمکی می توانیم به شما بکنیم؟
یک سوال دارم